Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.12.2014 - Radek Vozárik - rozhovor

   1) Jak jsi se k hokejbalu dostal, kolik let už ho hraješ a za které týmy jsi ve své kariéře nastupoval?

Když mi bylo třináct, tak se na starém hokejbalovém hřišti v Okříškách hrál nějaký miniturnaj, myslím, že to byl hokejbal proti drogám. Šli jsme se tam podívat se základkou a docela mě tenhle sport zaujal. Začal jsem se o tom víc bavit se svým kamarádem Petrem Schönbergerem, který v té době hokejbal hrál a řekl mi, ať si to přijdu vyzkoušet.

Začal jsem tedy svoji „kariéru“ ve starším dorostu SLZA Okříšky v sezóně 2006/2007. Zde jsem byl jen jednu sezónu, protože mládež tohoto klubu, bohužel, byla z organizačních důvodů zrušena. Po roční pauze se naskytla možnost hrát za klub SLZA Třebíč, kde jsem byl dvě sezóny. Dorost v Třebíči ale také skončil, jako v Okříškách. Od sezóny 2010/2011 jsem nastoupil, už v mužské věkové kategorii, za klub J.V.S.K. SLZA Přibyslavice, kde působím do teď.  :-)

Hokejbal tedy hraji asi 8 let.

 

   2) Jak jsi zatím spokojen s výkony týmu v této sezóně, popřípadě se svými individuálními výkony?

S výkonem týmu jsem velmi spokojen. Třetí místo v tabulce je super. Můj individuální výkon už tak super není. Moc s ním spokojený nejsem, mám ještě hodně co zlepšovat.

 

   3) Který tým je podle tebe v současné sezóně favoritem na prvenství v Moravské hokejbalové lize?

Nejspíš Staré Brno nebo Flyers, ale pokud zamakáme na jaře, tak možná i my. :-) 

10698550_795296477201416_633926485069534364_n.jpg

   4) V této sezóně si kvůli malému počtu obránců nastupoval občas právě na této pozici. Jak se ti v obraně hrálo a kde se cítíš lépe, v útoku nebo v obraně?

V obraně jsem nastoupil třikrát. První dva zápasy to bylo v pohodě, to mě i bavilo, protože soupeř zas tolik neútočil, tak sem neměl moc práce. Poslední můj zápas v obraně byl proti SK Jihlava. Tam to začalo být horší a už bylo hodně vidět, že jsem obranu nikdy nehrál. Dělal jsem hodně chyb a špatně četl hru, takže pak jsem jejich útočníkům nestíhal. Dalo by se říct, že je mi jedno, kde hraju, ale v obraně si zatím nejsem moc jistý, zvlášť ne proti silnějším soupeřům.

 

   5) Co ti hokejbal za celou tvoji dosavadní kariéru dal a co ti naopak vzal?

Dal mi možnost poznat nové lidi, kamarády a spoustu zážitků. Nevzal mi asi nic.

 

   6) Kdo je podle tebe největším bavičem v týmu Slzy?

Tak tohle je docela těžká otázka. Já si myslím, že celý tým je plný bavičů, proto je to taky super kolektiv.

 

   7) Co by jsi vzkázal svým spoluhráčům?

Vzhledem k tomu, že je čas Vánoc, tak jim přeju hezké a pohodové svátky, hodně štěstí do nového roku a v hokejbalu ať se jim daří aspoň stejně, jako doposud, nebo ještě líp. :-) 

Díky za rozhovor.