Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.12.2014 - Roman Maša - rozhovor

 

  1. Jak jsi se k hokejbalu dostal, kolik let už ho hraješ a za které týmy jsi ve své kariéře nastupoval?

K hokejbalu jsem se dostal někdy kolem roku 2000. Přivedl mě k němu Honza Moudrý, kdy jsme chodili s klukama si zahrát pro žížeň na Polanku v Třebíči. Bylo tam i pár kluků z týmu Vipers, kteří tehdy hráli okresní ligu. Tam pak vznikl nápad s pár kamarádama si založit vlastní klub a založili jsme HBC Barracuda, kde jsem sám sebe nominoval do funkce kapitána (ostatní s tím samozřejmě souhlasili, protože jim nic jinýho nezbývalo)  a přihlásili se do okresní ligy. Moc se nám nevedlo, ale pár zápasů jsme vyhráli. Ale v této soutěži šlo hlavně o to si udělat žízeň.  Pak skončila okresní liga a já jsem se přes Honzu dostal do týmu Okříšek, který se v té době spojil s Vipers a měli pro mě místo. Za to děkuji, protože jinak bych už hokejbal asi nehrál. Takhle se aspoň občas pohnu J.

 

  1. Jak jsi zatím spokojen s výkony týmu v této sezóně, popřípadě se svými individuálními výkony?

Letošní sezona je zajímavá. Upřímně, nečekal jsem, že po podzimu budeme na třetím fleku. Výkony týmu jsou vcelku dobré a s naší trénikovou morálkou se docela divim, že nám to slušně hraje, i když jsou ve výkonech jistý rezervy. Je bezesporu, že obrovskou zásluhu na celkovým výkonu mužstva má David Fiala a dva nový kluci z Jihlavy - Benáček a Bednář, kteří do týmu přinesli zkušenosti a klid na hokejky. Co se týče individuálních výkonů, těžko hodnotit. Pár zápasů jsem ze zdravotních důvodů vynechal, a to co jsem odehrál, bylo v rámci možností. Ale za těch pár zápasů jsem stihl všechno – nějakej gól, nahrávky a taky si něco odsedět na trestný J. Každopádně vždy je co zlepšovat, takže to snad na jaře bude lepší.

 

164902_526556667408733_898195804_n.jpg

 

  1. Který tým je podle tebe v současné sezóně favoritem na prvenství v Moravské hokejbalové lize?

Favorit je podle mě jako každý rok Staré Brno a pak Flyers Jihlava. Ale věřím, že je ještě pěkně potrápíme.

 

  1. Jak se podle tebe změnil hokejbal od doby, kdy jsi s ním začínal?

Když jsem začínal, tak se hrálo systémem 4+1 a hrálo se s tenisákem. Takže na hřišti bylo víc místa a tenisák byl hodně neposlušnej. Postupem času se přešlo na systém 5+1 a nový balonky. Hra se díky balonkům zrychlila, střely jsou tvrdší a zároveň se hodně přitvrdila hra. Někdy mi to připadá tvrdší jak hokej. Ale to je všechno o rozhodčím, jak to pustí.

 

  1. Co ti hokejbal za celou tvoji dosavadní kariéru dal a co ti naopak vzal?

Hokejbal mi dal spoustu sportovních a hlavně společenských zážitků a skvělou partu lidí. Nikdy nezapomenu na venkovní zápasy (Ostrava, Hodonín, prostě když se jelo někam dál). Ten, kdo zažil, určitě ví o čem mluvím, ostatní to znají z vyprávění. Bohužel se to nedá prezentovat, abych někoho nepobouřil. Jsou ovšem i tací, kteří to znají pouze z vyprávění, i když se těch zápasů a společenského dění účastnili JCo mi hokejbal vzal? Myslím že krom trochu zdraví (pár úrazů), nic.   

 

  1. Co by jsi vzkázal svým spoluhráčům?

Všem přeju, ať jim vydrží hlavně zdraví a hokejbal je pořád baví, hrajeme to přece pro zábavu. No a pak hlavně hodně tak kvalitních spoluhráčů jako jsem já (sranda J).

Díky za rozhovor.