Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.12.2014 - Petr Doležal rozhovor

  1. Jak jsi se k hokejbalu dostal, kolik let už ho hraješ a za které týmy jsi ve své kariéře nastupoval?

K hokejbalu jsem se dostal před sedmi lety díky svým třem spoluhráčům Čanymu, Jiříkovi a Zeldovi, se kterými jsem se shodou okolností seznámil přes svoji bývalou přítelkyni. Od malička jsem hrával banďák s kamaráda na plácku a tak jsem si říkal, že si zkusím s klukama zahrát – to Slza Okříšky B ještě hrála Horáckou ligu. Pamatuju si první zápas, jak jsem tam zběsile lítal, jak pometlo a to mi vlastně vydrželo celých těch sedm let :-D

  1. Jak jsi zatím spokojen s výkony týmu v této sezóně, popřípadě se svými individuálními výkony?

Co se týká postavení týmu v tabulce, tak jsem nadmíru spokojen – třetí místo po podzimu je perfektní startovní pozice pro jarní část soutěže. K dobrým výsledkům nám pomohl příchod dvou hráčů z Jihlavy – Benáčka s Bednářem a také stoprocentní účast na zápasech extraligového hráče Davida Fialy.  Co se týká mých individuálních výkonů, tak tam spokojen být nemůžu – odehrál  jsem pouze polovinu utkání a v nich se mi tolik nedařilo – sice jsem párkrát trefil zařízení, ale to jen díky svým skvělým spoluhráčům z útoku. Takže doufám, že na jaře bude moje účast na zápasech stoprocentní a výkon půjdou nahoru.

10636269_795295487201515_8855528342761928995_n.jpg

  1. Který tým je podle tebe v současné sezóně favoritem na prvenství v Moravské hokejbalové lize?

Favorité jsou bezesporu dva – Flyers Jihlava a Staré Brno – tyto týmy již několik let vykazují skvělé výsledky. Na druhou stranu Flyers jsme dokázali o body obrat, takže v play-off se může stát cokoliv. Nemůžeme zapomínat ani na Eagles Brno, kteří na konci sezóny hodně posilují a obměňují hráčský kádr, takže i oni mohou promluvit do boje o celkový triumf.

  1. V jednom z podzimních zápasů jsi střídal zraněného Jirku Schönbergera a nastoupil jsi do branky- Nutno říci, že jsi svoji roli zvládl skvěle a dotáhl tým k vítězství. Byla to spontánní reakce nebo jsi šel do branky jen kvůli tomu, že nikdo jiný se této role nechtěl zhostit?

To byla úžasná zkušenost – párkrát jsem v bráně stál, ale to jsme ještě s klukama hráli s tenisákem. Jinak chytání mě vždycky bavilo a obdivoval jsem brankáře za jejich úžasné výkony. Co se týká druhé poloviny otázky, tak to byl mix spontánnosti a hrál tam samozřejmě velkou roli i fakt, že nikdo jiný se mezi tři tyče nehrnul.  Ale musím pochválit tým, že hrál proti Hustopečím skvěle a šlo na mě opravdu málo střel, takže to byl zajímavý příběh s dobrým koncem, protože Šembovi se nepotvrdilo podezření na otřes mozku.

  1. Jak se podle tebe změnil hokejbal od doby, kdy jsi s ním začínal?

Já nejsem zas takový pamětník, ale rozdíl je určitě v organizaci soutěže – já jsem začínal v Horácké lize, kde to byla absolutně neorganizované – hráči nebyli registrováni a mohl si přijít zahrát s prominutím „každý blbec“ taky ty zápasy tak někdy vypadaly.. Postupem času se soutěž ustálila a její úroveň se určitě zvýšila. Škoda jen, že počet účastníků Moravské Hokejbalové ligy se rok od roku snižuje.

  1. Co ti hokejbal za celou tvoji dosavadní kariéru dal a co ti naopak vzal?

Zažil jsem úžasné chvíle, jak na hřišti, tak velkou srandu v kabině a to je asi ten hlavní důvod, proč hokejbal vůbec hraju – kvůli kamarádům. Ať už se vyhrávalo a nebo prohrávalo, tak se vždycky našel čas na legrácky. Hokejbal mi nic nevzal…

  1. Co by jsi vzkázal svým spoluhráčům?

Kamarádi přeju Vám, abych přišel na všechny zápasy jarní části ligy. Ne teď vážně – přeju všem, aby je hokejbal především bavil a užili si každou chvíli na hřišti.

Díky za rozhovor.